Triptihs "SFĒRA"

  • Pie šiem darbiem sāku strādāt 2021.gada nogalē un, 2022.gada pavasarī tie bija gatavi.
  • Caurspīdīgā, tumšā stikla lode - punktu kopa, sfēra, kas ceļo pirmsākuma ūdeņos, pirms radīšanas, cauri dzimšanas sāpēm, kā mutuļojošai ugunssārtai saulei un nonāk klusumā. Klusums var būt mānīgs... Un, kas ir šī lode? Vai tā ir vēl tikai ideja par MUMS, pirms radīšanas?
  • Kā zināms, aplim nav ne sākuma, ne gala. Lode ir kustīga un, mēs nevaram paredzēt, uz kuru pusi tā velsies. Mēs gribam paredzēt, bet mums tas nav dots. Ar savu dzīvi, rīcību, domām, darbiem mēs varam iezīmēt sev vēlamo lodes trajektoriju, dzīves plakni nosverot uz vienu vai otru pusi. Plakni var nolīdzsvarot arī horizontāli, tā, lai lode balansē uz robežas... Bet, nav garantijas, ka lode ripos pa mūsu iecerēto trajektoriju vai paliks nekustīga horizontālā plaknē. 
  • Šī sfēra ir mūsu dzīves vīzija, ko mēs, katrs varam paņemt rokās, triekt zemē vai, mest augstu debesīs. Mēs varam "nosvērt" savas vērtības, paņemot rokās iedomāto sfēru un mēģināt saprast tās smagumu - kādas vērtības mūsu dzīvē ņem virsroku? Vai sfēras vieglais caurspīdīgums ir mānīgs?
  • Iespējams, ka šķietami trauslā, gaismu lauzošā sfēra ir nepaceļami smaga?...
  • Vai šos darbus var iegādāties? Jā. Darbu "Klusums", 90x90cm, no 2023.gada marta var apskatīt un iegādāties laikmetīgās mākslas galerijā "bazar't", Rīgā, Krasta ielā 46, TC MOLS, otrajā stāvā. Darbus "Pirmsākums", 1mx1m un "Dzimšana", 1mx1m - tos var apskatīt un iegādāties pie manis, Jūrmalā. Ja vēlaties iegādāties visus trīs darbus, kā vienotu kompozīciju, dodiet man ziņu!

Pirkumu grozs